BAKAN PROF. DR. VEYSEL EROĞLU 21 MÜJDE İLE ARTVİN’E GELİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 134 milyon lira tutarındaki 21 adet yatırım müjdesi ile Artvin’e geliyor.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 11 adet tesis ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Haziran Pazar günü Artvin’de düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 185 milyon lira yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacak.
Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.
-ARTVİN’E 185 MİLYON TL’LİK 12 TESİS
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 18.00’da Çoruh Park’ta düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi, Yusufeli İçme Suyu İsale Hattı ile 6 adet taşkın koruma tesisinin yanı sıra 2 adet ulaşım projesi ile 1 adet korkuluk imalatının temelini atacak.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.
Prof. Dr. Eroğlu, Artvin’de 4 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 5 aileye Orköy sertifikası verecek. Yine 90 aileye 1.800 adet arılı kovan ile 90 adet elektroşoklu çit sistemi dağıtacak. Ayrıca karayemiş, hurma, defne, incir, elma ve fıstık çamı fidan türlerinden oluşan toplam 2 bin 600 adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.
-ARTVİN’E MENBA KALİTESİNDE İÇME SUYU SAĞLANACAK
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle Artvin’e menba kalitesinde 10 milyon metreküp içme suyu temin edilecek. İl merkezinin yanı sıra 6 ilçe, 16 yerleşim yeri ve
90 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca 3,5 km yol inşa edilecek.
-ARTVİN’E SON 5 YILDA 957 MİLYON TL’LİK 67 MÜJDE
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca
26 Şubat 2013 ve 10 Ekim 2016 tarihlerinde Artvinlilere verdiği 823 milyon TL’lik 46 müjdeye ilave olarak 134 milyon lira yatırım bedeline sahip 21 müjde daha verecek. Böylece son 5 yılda Artvinlilere toplam 957 milyon TL’lik 67 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında içme suyu isale hattı, taşkın koruma, fidan üretimi, bal ormanı, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi, Hatilla Vadisi Milli Parkı’na giriş kontrol ünitesi ve yaban hayatı gözlem kulesi, Şavşat İlçesinde 300 fotokapan ile Büyük Karnivorların Yönetimi Projesi yapımı, Yusufeli Küplüce Köyünde Kır lokantası ile 3 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.
, ,
advert

No comments yet.

Leave a Reply